Bitcoin (BTC) je známý jako první open-source, peer-to-peer, digitální kryptoměna, která byla vyvinuta a vydána skupinou neznámých nezávislých programátorů jménem Satoshi Nakamoto v roce 2008. Kryptocoin nemá žádný centralizovaný server používaný pro jeho vydávání, transakce a ukládání, protože používá distribuovanou síťovou veřejnou databázovou technologii s názvem blockchain, která vyžaduje elektronický podpis a je podporována protokolem o práci, který poskytuje bezpečnost a legitimitu peněžních transakcí. Vydávání bitcoinů provádí uživatelé s těžebními schopnostmi a je omezeno na 21 milionů mincí. V současné době překračuje tržní strop Bitcoinu 138 miliard dolarů, což je nejoblíbenější druh digitální měny. Nákup a prodej kryptoměny je k dispozici prostřednictvím speciálních bitcoinových výměnných platforem nebo bankomatů.

Jak se přihlásit do BitMEXu

Aby bylo možné vytvořit účet v BitMEXu, musí se uživatelé nejprve zaregistrovat na webových stránkách.

Registrace vyžaduje pouze e-mailovou adresu, e-mailová adresa musí být skutečná adresa, protože uživatelé obdrží e-mail s potvrzením registrace, aby mohli ověřit účet. Jakmile jsou uživatelé zaregistrováni, neexistují žádné obchodní limity.
Obchodníci musí mít alespoň 18 let, aby se mohli zaregistrovat.

Jak používat BitMEX

BitMEX umožňuje uživatelům obchodovat kryptoměny s řadou fiatových měn, konkrétně amerického dolaru, japonského jenu a čínského jüanu. BitMEXu umožňuje uživatelům obchodovat množství různých cryptocurrencies, jmenovitě Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, EOS, Ripple, Tron a Cardano.

Obchodní platforma na BitMEXu je velmi intuitivní a snadno použitelná pro ty, kteří jsou obeznámeni s podobnými trhy. Není to však pro začátečníky. Rozhraní vypadá ve srovnání s novějšími burzami, jako je Binance a Kucoin, trochu datované.

Jakmile se uživatelé přihlásí k platformě, měli by kliknout na Obchod a všechny obchodní nástroje se zobrazí.

Kliknutím na konkrétní nástroj se otevře objednávka, poslední obchody a objednávka na levé straně. Kniha objednávek obsahuje tři sloupce – hodnotu nabídky pro podkladové aktivum, množství objednávky a celkovou hodnotu USD všech objednávek, krátkých i dlouhých.

Widgety na obchodní platformě lze změnit podle preferencí zobrazení uživatele, což uživatelům umožňuje plnou kontrolu nad tím, co se zobrazuje. Má také vestavěnou funkci, která umožňuje TradingView mapování. To nabízí širokou škálu grafických nástrojů a je považováno za vylepšení mnoha nabídek dostupných od mnoha jejích konkurentů.

Jakmile jsou obchody provedeny, lze všechny objednávky snadno zobrazit v rozhraní obchodní platformy. Existují karty, kde si uživatelé mohou vybrat aktivní objednávky, zobrazit zastávky, které jsou na místě, zkontrolovat vyplněné objednávky (celkem nebo částečně) a historii obchodu. Na kartách Aktivní příkazy a zastávky mohou obchodníci zrušit jakoukoli objednávku kliknutím na tlačítko „Zrušit“. Uživatelé také uvidí všechny aktuálně otevřené pozice s analýzou, zda jsou v černé nebo červené.

BitMEX používá metodu zvanou automatické snižování pákového efektu, kterou používá BitMEXu k zajištění toho, aby likvidované pozice mohly být uzavřeny i na volatilním trhu. Automatické oddlužování znamená, že pokud pozice bankrotuje bez dostupné likvidity, pozitivní strana pozice oddálí, v pořadí podle ziskovosti a pákového efektu, nejvyšší páková pozice první ve frontě. Obchodníci jsou vždy zobrazeni, kde sedí ve frontě s automatickým zadlužováním, pokud je to potřeba.

Ačkoli je platforma BitMEXu optimalizována pro mobilní zařízení, má pouze aplikaci pro Android (která není oficiální). V současné době není k dispozici žádná aplikace pro iOS. Doporučuje se však, aby jej uživatelé používali na ploše, je-li to možné.

BitMEX nabízí uživatelům různé typy objednávek:

 • Limitní objednávka (objednávka je splněna, pokud je dosaženo dané ceny);
 • Tržní příkaz – Market (pokyn je proveden za aktuální tržní cenu);
 • Stop Limit Order (jako stop pokyn, ale umožňuje uživatelům nastavit cenu objednávky, jakmile je spuštěna Stop cena);
 • Stop Market Order (jedná se o stop pokyn, který nevstoupí do knihy objednávek, zůstane neviditelný, dokud trh nedosáhne spouštěče);
 • Trailing Stop Order (je podobný pokynu Stop Market, ale zde uživatelé nastavují koncovou hodnotu, která se používá k zadání tržní objednávky);
 • Take Profit Limit Order (to lze použít, podobně jako Stop Order, pro stanovení cílové ceny na pozici. V tomto případě jde spíše o zisk, než o snížení ztrát);
 • Take Profit Market Order (stejný jako u předchozího typu, ale v tomto případě bude spuštěnou objednávkou tržní příkaz, nikoli omezený)

Burza nabízí obchodování s marží ve všech kryptoměnách zobrazených na webových stránkách. Nabízí také obchodování s futures a deriváty – swapy.

Budoucnost a swapy
Smlouva o futures je dohoda o koupi nebo prodeji daného aktiva v budoucnosti za předem stanovenou cenu. Na BitMEXu mohou uživatelé využít u některých smluv až 100x.

Trvalé swapy jsou podobné termínovým obchodům, kromě toho, že pro ně neexistuje žádné datum vypršení platnosti a žádné vypořádání. Kromě toho obchodují blízko základní referenční indexové ceny, na rozdíl od futures, které se mohou výrazně lišit od indexové ceny.

BitMEX také nabízí smlouvy o binárních sériích, což jsou smlouvy založené na predikci, které se mohou vypořádat pouze na 0 nebo 100. Smlouvy o binárních sériích jsou v podstatě složitějším způsobem, jak vsadit na danou událost. Jediný aktuálně dostupný nástroj pro sázení binárních sérií souvisí s dalším 1mb blokem na bitcoinovém blockchainu. Se smlouvami na binární série se obchoduje bez pákového efektu, 0% autorského poplatku, 0,25% odběratelského poplatku a 0,25% vypořádacího poplatku.

Využití BitMEXu

BitMEX umožňuje obchodníkům využít jejich postavení na platformě. Páka je schopnost zadávat objednávky, které jsou větší než stávající zůstatek uživatelů. To by mohlo vést k vyššímu zisku ve srovnání s objednávkou pouze se zůstatkem peněženky. Obchodování v takových podmínkách se nazývá „Margin Trading“.

Existují dva typy obchodování s maržemi: ​​izolované a křížové marže. První umožňuje uživateli vybrat množství peněz v jejich peněžence, které mají být použity k udržení jejich pozice po zadání objednávky. Ten však stanoví, že všechny peníze v peněžence uživatele mohou být použity k udržení jejich pozice, a proto by s nimi mělo být zacházeno s maximální opatrností.

Platforma BitMEXu umožňuje uživatelům nastavit úroveň pákového efektu pomocí posuvníku páky. K dispozici je maximální páka 1: 100 (u bitcoinů). Jedná se o poměrně vysokou úroveň pákového efektu pro kryptoměny, přičemž průměr nabízený jinými burzami zřídka přesahuje 1:20.

Poplatky za BitMEX

Pro tradiční obchodování s futures má BitMEXu přímý program poplatků. Jak bylo uvedeno, co se týče nabízeného pákového efektu, nabízí BitMEXu až 100% pákový efekt, přičemž pákový efekt se liší v závislosti na produktu. Je však třeba poznamenat, že obchodování s nejvyššími pákami je sofistikované a je určeno profesionálním investorům, kteří jsou obeznámeni s spekulativním obchodováním.

Za skryté / ledové objednávky se však účtují další poplatky. Skrytá objednávka platí poplatek odběrateli, dokud nebude zcela provedeno celé skryté množství. Poté se objednávka stane normální a uživatel obdrží slevu výrobce za skrytou částku.

Vklady a výběry
BitMEX neúčtuje poplatky za vklady nebo výběry. Při výběru bitcoinů je však minimální síťový poplatek založen na načtení blockchainu. Jedinými náklady jsou tedy náklady bank nebo kryptoměnových sítí.

Jak již bylo uvedeno výše, BitMEXu přijímá vklady pouze v bitcoinech, a proto bitcoin slouží jako zajištění obchodních smluv, bez ohledu na to, zda obchod zahrnuje bitcoiny. Minimální vklad je 0,001 BTC. Neexistují žádná omezení pro výběry, ale výběry mohou být pouze v bitcoinech. K provedení výběru stačí zadat částku, kterou chcete vybrat, a adresu peněženky k dokončení převodu.

Podporované měny

BitMEX funguje jako výměna kryptometu za kryptoměnu a využívá strukturu Bitcoin-in / Bitcoin-out. Uživatelé platformy proto v současné době nejsou schopni používat fiatové měny pro platby ani převody, plus plus to je, že neexistují žádná omezení pro obchodování a burza zahrnuje obchodní páry spojené s americkým dolarem (XBT), japonským jenem ( XBJ) a čínský jüan (XBC).

Jak je BitMEX vhodný pro začátečníky?

BitMEX generuje vysoké úrovně obchodování s bitcoiny a také přitahuje dobrou úroveň hlasitosti přes ostatní kryptografické přenosy. To pomáhá udržovat bzučení kolem burzy a BitMEX také zaměstnává relativně nízké obchodní poplatky a je k dispozici po celém světě (s výjimkou amerických obyvatel). To pomáhá přilákat pozornost nových lidí na proces obchodování na základě pákového efektu a když začnete na platformě, můžete si zvyknout na 5 hlavních navigačních karet:

Obchod: Obchodní panel BitMEXu. Tato karta umožňuje vybrat preferovaný obchodní nástroj a vybrat pákový efekt, jakož i zadávat a rušit objednávky. Můžete také vidět informace o své pozici a zobrazit klíčové informace v detailech smlouvy.
Účet: Zde se zobrazují všechny informace o vašem účtu včetně dostupných zůstatků bitcoinových marží, vkladů a výběrů a historie obchodu.
Smlouvy: Tato karta obsahuje další informace o nástroji, včetně historie financování, velikosti smluv; pákový efekt nabízených expirací, podkladových referenčních dat indexu cen a dalších klíčových funkcí.
Reference: Toto středisko zdrojů vám umožňuje dozvědět se více o futures, trvalých smlouvách, označování pozic a likvidaci.
API: Odtud můžete nastavit připojení API s BitMEXem a využívat rozhraní REST API a WebSocket API .
BitMEX také využívá nepřetržitou zákaznickou podporu a tým lze kontaktovat také na svých účtech Twitter a Reddit. BitMEX navíc poskytuje celou řadu vzdělávacích zdrojů, včetně sekce FAQ, Futures Guide, Guide Perpetual Contracts a dalších zdrojů na kartě „Reference“. Pro uživatele, kteří hledají podrobnější analýzu, vytváří blog BitMEXu popisy na vysoké úrovni u řady subjektů a získal dobrou pověst mezi komunitou kryptoměn.

Nejdůležitější je, že burza také udržuje platformu testnetů postavenou na bitcoineových testnetech, která umožňuje komukoli vyzkoušet programy a strategie před přechodem na živou burzu. To je zásadní, protože i přes velké množství dostupných zdrojů není BitMEX pro začátečníky opravdu vhodný a obchodování s marží, futures a swapy jsou nejlépe ponechány zkušeným, profesionálním nebo institucionálním obchodníkům.

Obchodování s marží a volba zapojit se do pákové činnosti jsou riskantní procesy a ještě pokročilejší obchodníci mohou tento proces označit jako „hru s vysokým rizikem a vysokou odměnou“. Noví účastníci v tomto odvětví by měli věnovat značné množství času učení se strategiím obchodování s marží a testování strategií, než zváží, zda si otevřou live účet.

Je BitMEX bezpečný?

BitMEX je všeobecně považován za server s vysokou úrovní zabezpečení. Platforma používá vklady a výběry s více podpisy, které mohou používat pouze partneři BitMEXu. BitMEX také využívá Amazon Web Services k ochraně serverů pomocí textových zpráv a dvoufaktorové autentizace a hardwarových tokenů.

BitMEX má také systém pro kontrolu rizik, který vyžaduje, aby součet všech držených účtů na webové stránce byl nulový. Pokud tomu tak není, veškeré obchodování je okamžitě zastaveno. Jak bylo uvedeno výše, výběry jsou zaměstnanci jednotlivě kontrolovány ručně a soukromé klíče nejsou nikdy uloženy v cloudu. Adresy vkladů jsou externě ověřeny, aby bylo zajištěno, že obsahují odpovídající klíče. Pokud tak neučiní, dojde k okamžitému vypnutí systému.

Zákaznická podpora BitMEX

Obchodní platforma má nepřetržitou podporu na několika kanálech, včetně e-mailu, systémů vstupenek a sociálních médií. Obvyklá doba odezvy od týmu zákaznické podpory je přibližně jedna hodina a zpětná vazba o zákaznické podpoře obecně naznačuje, že odpovědi na zákaznické služby jsou užitečné a nejsou omezeny na automatické odpovědi.

BitMEX také nabízí databázi znalostí a časté dotazy, které, i když nejsou vždy užitečné, mohou uživatelům pomoci a nasměrovat je k potřebným kanálům k získání pomoci.

Platforma však poskytuje širokou škálu nástrojů a jakmile uživatelé budou mít zkušenosti s platformou, ocení širokou škálu informací, které platforma poskytuje.

BitMEX je obchodní platforma pro kryptoměny P2P.

BitMEX a mobilní aplikace vydané v rámci BMEX jsou zcela vlastněny a provozovány společností HDR Global Trading Limited, seychelskou společností se sídlem Seychel nebo jejími příslušnými autorizovanými přidruženými společnostmi.

XBT = BTC
Bitcoinový perpetual s až 100x pákovým efektem, bez vypršení platnosti a nízkými poplatky!

Aby bylo možné vytvořit účet v BitMEXu, musí se uživatelé nejprve zaregistrovat na webových stránkách. Registrace vyžaduje pouze e-mailovou adresu, e-mailová adresa musí být skutečná adresa, protože uživatelé obdrží e-mail s potvrzením registrace, aby mohli ověřit účet. Jakmile jsou uživatelé zaregistrováni, neexistují žádné obchodní limity. Obchodníci musí mít alespoň 18 let, aby se mohli zaregistrovat.

BitMEX - klady a zápory

Klady

 • Dobře zavedené
 • Důvěryhodný a bezpečný
 • Výměna velkého objemu
 • Možnosti obchodování s marží
 • Pokročilé obchodování

Zápory

 • Žádné možnosti platby Fiat
 • Není pro začátečníky